K A P S A M
Y A Z I L I M

Yükleniyor

WEB TASARIM

Web Tasarım Nedir?
Metinlerden ve görsellerden oluşan web sayfası içeriklerinin site ziyaretçilerine belirli bir düzen içinde sunulmasıdır.

Web tasarımının yapılabilmesi için ilk yapılacak işlem projenin belirlenmesidir. Şahısların veya firmaların hitap ettiği kişilere göre site tasarımı oluşturulacağı için  firmalar, ürünler, markalar projenin asıl konusunu oluşturur.

Kısacası web tasarım firmaların, kişilerin veya kuruluşların tanınması maksadıyla yapılan, kodlama, düzenleme ve internet alanında yayınlama çalışmalarının tümünü kapsar. Bu çalışmaları yapan kişilere web tasarımcısı  denir.

Kapsam Yazılım ekibi olarak sizlere web tasarım çalışmalarını profesyonel bir şekilde sunuyoruz.

 

Web Sitesi Nedir?

Kişileri ya da işletmeleri  hedeflerine ulaştırmak üzere ihtiyaç olan ürünlerin, hizmetlerin, fikirlerin geliştirilmesi, fiyatlandırılması ve dağıtılmasına ilişkin internet alanında yapılan sayfalara web sitesi denilmektedir. Bu tür hizmetler için profesyonel bir destek almak istiyorsanız kapsamyazilim.com sizin için en doğru adrestir.

 

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web sitesi nasıl yapılır? Günümüzde sıkça karşılaşan sorulardan birisidir. Web sitesi yapılmadan önce hizmet verilecek kişinin bu sitede kimlere hitap edeceği, sitedeki amacı araştırılıp buna göre planlayarak başlanmalıdır. Projeye başlarken hangi renklerin kullanılacağından, hangi tür görsellerin seçileceğine, yazıların hangi alanlara yerleştirileceğine ve doğru görsel bütünlüğünün yakalanmasına kadar bütün her şey detaylı bir şekilde planlanmalıdır. Web sitesini kodlamaya geçmeden önce bir kağıt üzerinde veya bilgisayar üzerinde çizimini yaparak nereye hangi yazının geleceğini renginin, fontunun nasıl olacağını çizerek görselini oluşturup kodlamaya geçerseniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Kapsam Yazılım ekibi olarak bu süreç de grafikerlerle ortaklaşa hareket ettiğimiz için kaliteli bir hizmet sunmaktayız.

 

Web Tasarımı Yapmanın Aşamaları

Web siteleri  yapılmadan önce birçok  aşamadan geçmektedir. Web tasarımcılarının öncellikle planlaması gerek aşamalar şu şekildedir.


 

  • Projenin belirlenmesi
  • Kurumsal kimlik çalışması yapmak
  • Grafik tasarım çalışmaları yapmak
  • Web sayfalarının planlanması
  • İçerik yönetim sistemi
  • Web sitesinin deney süreci
  • Web sitesinin yayınlanması

Projenin Belirlenmesi: Web sitesinin amacı, kurum veya kişiyi tanıtmak olduğu gibi firmaların ticari işlerini de ön plana çıkarmak da olabilir. Bu sebeple proje belirlenirken web sayfası içeriklerinin neler olacağı ve web tasarım sayfasının yapılış amacı netleşir.

Kurumsal Kimlik Çalışması: Firmanın genel özellikleri belirlenerek, firma rengi logosu ve buna benzer çalışmalarının projeye başlamadan önce belirlenmesi gerekmektedir.

Grafik Tasarım Çalışması: Bu çalışmalarda, kurumsal kimlik çalışmaları temel alınır. Adobe Photoshop gibi piksel tabanlı fotoğraf ve resim programları kullanılarak web sayfalarının görsel tasarımları oluşturulur.

Web Sayfası Kodlaması: Web sayfalarının kodlama sürecinde çeşitli programlama dilleri kullanılır. Web sayfalarının  kodlanmasının sonucunda web sitesinin genel görünümü ve yapısı ortaya çıkar.

İçerik Yönetim Sistemi: Web sitesi sahibinin resim, tablo, grafik, video, metin gibi içerikleri ekleme ve çıkarmasını sağlayan programlamalardır.

Web Sitesinin Deney Süreci: Bu süreçte hatalı, eksik veya fazla yapılan çalışmalar belirlenir.

Web Sitesinin Yayınlanması: Kapsamlı ve detaylı çalışmalar sonucunda web sitesi yayına hazırlanmış olur. Web sitesinin yayınlanabilmesi için alan adına ve web sitesi sayfalarının içinde yer alacağı bir hosting hizmetine ihtiyaç duyulur. Alan adı ve hosting hizmeti alındıktan sonra web sitesi yayınlanır.

Tüm bu aşamaları deneyimli ekibimizle birlikte Kapsam Yazılım olarak uygulamaktayız.

 

Web Tasarımı Neden Önemli ?

Sürekli gelişen ve yaygınlaşan teknoloji ve internet kullanımından dolayı kişilerin ve firmaların daha fazla kişilere ulaşmasını sağlayan bir etken olmuştur. İnternet hızı ve kullanımı arttıkça web tasarımın önemi de kuşkusuz artmaya devam edecektir.

Web tasarımında yalnızca yazılı metinlerin içeriği değil yüksek çözünürlüğü olan fotoğraflar ve videolar da fazlasıyla ilgi çekmektedir.

Web sitelerinin sayesinde insanlar artık  bilgisayar veya mobil cihazların başından ayrılmadan ihtiyaç duyduğu konuyla ilgili tüm medya içeriklerine fotoğraf ve videolara çabucak erişebilmektedir. Böylelikle Kapsam Yazılım ailesi olarak sunduğumuz bütün hizmetlerde müşterilerimizin istekleri doğrultusunda profesyonel şekilde yapmaktayız.

Kapsam Yazılım olarak güncel olanı takip etmek, yeni trendleri yeni teknolojilerle buluşturmak ve bu teknolojileri bulunan teknolojilerle başarılı bir şekilde bütünleştirmek kurumumuz için oldukça önemlidir.

 

Web Tasarım Fiyat Aralığı Nasıldır? 

Web tasarım fiyatları projeye göre belirlenir ve her markanın ihtiyaçları farklı olduğundan farklı fiyatlar ortaya çıkabilir. Web tasarım fiyatları hakkında sabit bir fiyat alıyorsanız ve bu fiyat henüz siz işinizi söylemeden geliyorsa kesinlikle o firma ile çalışmamanız için net bir delil elde etmiş olursunuz. Projenize özel bilgi ve detaylı fiyatlandırma için kapsamyazilim.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Web Tasarım Sıkça Sorulan Sorular

Ofisiniz Nerede? Sizinle Nasıl İletişime Geçebilirim?

Ofisimiz Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Teknopark içerisinde olup firmamızı ziyarete gelebilirsiniz veya gelmenize gerek kalmadan sizinle, sizin seçtiğiniz bir zaman diliminde çeşitli görüntülü konuşma programları, e posta veya web sayfamızda bulunan iletişim numaraları aracılığıyla, web tasarım konusunda neler yapabileceğimizi konuşabiliriz.

 

Web Sitesinde İyi Bir Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Bütün web sitelerinde, tasarım içeriğe göre yaratılır. Bu nedenle her sitede farklı bir tasarım modeli ortaya çıkar. Kapsam Yazılım için iyi bir web tasarımı demek,  temiz, içerik odaklı ve abartıdan uzak olmasından geçer.

 

Web Sitemizin Tasarımını Hangi Sıklıkla Yenilememiz Gerekir?

Sürekli gelişen internet teknolojileri ile birlikte web sitelerinde kullanılan yazılımlar bir süre sonra mevcut olan sürümlerinde yükseltmeler yapar. Bu noktada sitenizin tasarımını yenilemeniz gerekmektedir. Zamanla sunucu üzerindeki başka yazımlarla uyumsuzluk meydana geleceği için web siteniz çalışamaz hale gelebilir.

 

Web Tasarımcımızı Bulunduğumuz Şehirden Seçmek Zorunda Mıyız?

Web tasarımcınızın bulunduğunuz şehirde değil  bulunduğunuz ülkede olmasına bile gerek yoktur. Çünkü iyi bir tasarımcının işinden dolayı başta internet olmak üzere tüm iletişim araçlarını son derece iyi kullanması gerekir. Burada önemli olan web tasarımcınızın, işini ne kadar iyi yaptığıdır nerede olduğu değildir.