K A P S A M
Y A Z I L I M

Yükleniyor

KURUMSAL KİMLİK

Kurumsal kimlik, bir işletmenin veya kurumun pazarlamada  kendini görsel öğelerle somut hale getirmesi ve imaj oluşturmasıdır. Firmaların görünen yüzüdür yani kimliğidir. Bu kimlik sayesinde diğer firmalarda oluşabilecek karışıklıkların da önüne geçmektedir. İyi belirlenmiş ve tasarlanmış bu kimlik sayesinde firmalar kendilerini daha iyi anlatabilmektedirler. Aynı zamanda akılda kalıcı ve etkili bir şekilde oluşturulan kimlikler müşterilerin gözünde firmalara olan güveni artırır. Bu şekilde firmaların akıllarda daha çok yer etmesine imkân sağlar.

Kapsam Yazılım olarak sizlere doğru stratejik adımlarla hizmet verilmektedir. Kendinizi işinin ehli kişilere bırakarak markanızın kurumsal kimlik kazanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kurum İçi Kurumsal Kimlik

Öncelikle firmaların ciddiyetini arttırır, firmalardan alışveriş yapan insanlar için oldukça önemlidir. Firmaların öncelikle yapması gereken kendi yaptığı işe uygun ve görenin firmayı hatırlamasını sağlayacak bir logo bulması gerekmektedir. Bununla birlikte üzerinde logonuzun, sloganınızın, firma isminin ve iletişim bilgilerinin yer aldığı kartvizit, katalog, takvim gibi belgelerin öncelikli olarak yapılması gerekmektedir.

Kapsam Yazılım ile kurum içi kurumsal kimliğinizi kazanabilir ve markanızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

 

Kurum Dışı Kurumsal Marka Kimlik

Öncelikle Kurum İçi Kurumsal kimliğinizi oluşturmanız gerekmektedir. Kurum içi kimliğinizi oluşturduktan sonra  kurum dışı kurumsal kimlik çalışmalarına başlayabiliriz. Örneğin firmanızın dış cephesine veya firmanıza ait aracınızın üzerine sizi anlatan sloganlarla birlikte logonuzu yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte dergi, gazete ve internet gibi alanlarda reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Kapsam Yazılım olarak kurum dışı kurumsal kimlik için sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Bir firmanın ilk yapacağı iş kurumsal bir kimliktir. Kurumsal kimlikleri o firmanın kişiliğini ve duruşunu belirler. İyi bir kurumsal kimlik tasarımı, akılda kalıcı olmalı, yeniliğe açık ve güçlü tasarım çizgilerini içerisinde barındırmalı ve müşterinin ilk görüşte aklında kalmasını sağlamalıdır. Kurumsal marka kimlik ihtiyacı duyuyorsanız Kapsam Yazılım ’ı tercih edebilirsiniz.

 

Kurumsal Kimlik Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kimlik oluşturulurken birden fazla dikkat edilmesi gereken unsur vardır.

Bunların başında firmaların logoları gelir. Firma logolarının oluşturulduktan sonra hiçbir şartta değişmemesi, basılan her ürün ya da zeminde aynı yazı tipi, aynı renk tonu kullanılmasına ve anlaşılabilir olmasına ayrıca dikkat edilmelidir.

Kurumsal kimliği oluşturulması sürecinde firmaların neler istediğini belirlemesi gerekir. Kapsam Yazılım'da olarak kurumsal kimliği oluşturmadan önce dikkat ettiğimiz bazı durumlar vardır. Bunlar;

 

  • Firmanın yaptığı işi incelemek
  • Hitap ettiği kişileri tesbit etmek
  • Kimlik fikirleri yaratma misyonunu ortaya koymak
  • Firmayı temsil edecek ana renkleri belirlemek
  • Müşterilere anket yapıp beklentilerini öğrenmek

 

Buna benzer aşamalarla beraber, iyi tasarlanmış kurumsal şirket kimlikleri, insanların akılların da kalıcı olacaktır.

 

Kurumsal Marka Kimliği Oluştururken En Önemli Etkenler;

 

Logo ve Slogan: Müşterinin markayla ilgili ilk dikkatini çeken şey markanın logosudur ve bu logoyu destekleyen slogandır. Tek cümlelik slogan firmanın bütün yaptığı işleri en ayrıntılı şekilde anlatabilir.Onun için logo ve slogan kurumsal kimliğin oluşturulmasındaki en önemli iki faktördür.

 

Renk ve Font: Bütün kurumsal renkler kesinlikle belirli bir fikri temsil ediyor olmalıdır. Renk ve fontlar markanın gölgesi gibidir, markayı bulunduğu her yerde takip eder. Kurumsal renkler,  sizin müşterilerinize vermek isteğiniz duyguların ve mesajların sembolü olmalıdır.

 

Kimlik Kılavuzu: Kılavuza bakan bir kişi markanızın kurumsal kimliğinin nasıl kullanılması gerektiğini hızlı ve kolay bir şekilde anlamalıdır.

 

Kurumsal Kimliğin Önemi

Gelişen teknolojiyle ve her geçen gün artan rakiplerle rekabeti sürdürebilmek için ve diğer markaların arasından sıyrılıp dikkat çekebilmek için en iyi yöntem firmanıza tamamıyla hitap eden kurumsal bir kimlik oluşturmaktır. Oluşturduğunuz logo, slogan, renkler sizi bu rekabette ön plana çıkartacaktır. Kapsam Yazılım'da kurumsal marka kimlik amaçları, değerleri ve insanların gözünde nasıl gözükeceği gibi konularda tüm yönleriyle detaylı bir biçimde analiz edilip, değerlendirilmesi yapılır.